Autor Wątek: 2.Kupno psa i opieka  (Przeczytany 665 razy)

Offline Nicola

  • Administrator
  • Początkujący Hodowca
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja +0/-0
    • Zobacz profil
2.Kupno psa i opieka
« dnia: Kwiecień 09, 2014, 14:04:13 »
Aby kupić psa musisz mieć odpowiednią liczbę pieniędzy.
Jest to proste, początkowo w grze jest 6 ras psów.
Kliknij w nazwę aby, przejść do strony sprzedaży psów.
Akita
Doberman
Border Collie
Buldog Francuski
Bokser
Husky

Żywienie:
Aby nakarmić psa trzeba mieć karmę, można ją kupić w sklepie zoologicznym.
Żeby nakarmić go można napisać post;np. "Wróciłam z zakupów, Burek strasznie się cieszył.Poszłam do kuchni i dałam mu puszkę karmy"
Jeśli inspektor zobaczy, że przez 2tyg. na twojej hodowli nie ma wpisu jak karmisz psa może napisać, że pies jest wychudzony.Musisz wtedy kupić specjalną karmę dla psów w aptece.
Szczenięta do 2mies. jedzą od matki.

Weterynarz:
 Weterynarza musi odwiedzać każdy pies. Trzeba chodzić co roku (w grze) na szczepienia.
Trzeba pamiętać o tym, że każdy szczeniak urodzony w twojej hodowli nim zostanie sprzedany, musi przejść badania i szczepienia ochronne.
Należy także pamiętać o tym aby pies co pół roku (w grze) przychodził do weterynarza na przegląd, aby upewnić się czy pies nie choruje. Co 6miesięcy należy także odrobaczać psa.

 RTG stawów - Musi je zaliczyć każdy pies przeznaczony do hodowli, aby upewnić się czy stawy psów są zdrowe.
Możliwe wyniki badania :
 typu A - stawy zdrowe
 typu B - z delikatną deformacją
 typu C - stawy chore (pies niedopuszczony do dalszej hodowli)

 badanie CEA – Warto je wykonać przed rozmnożeniem swojego psa rasy border collie. Jest to badanie w kierunku wykrycia dziedzicznej choroby oczu. Psy chore są niedopuszczane są do rozrodu.
 Możliwe wyniki :
 oczy czyste – pies zdrowy
 nosiciel – pies zdrowy, ale przy rozmnożeniu go z innym nosicielem wyjdą szczeniaki chore Pomoże nam to w umiejętnym dobraniu reproduktora i ewentualnym leczeniu swojego pieska.

Szkolenie:
 Można szkolić psa samemu, ale trzeba pamiętać o napisaniu tego; np. "Pokazałam Burkowi aby usiadł, powoli się od niego oddalałam." Gdy zakończysz szkolenie musisz napisać do admina, czy pies nauczył się tej komendy.
Możesz także skorzystać z usług szkoleniowca.

Spacery:
Muszą się odbywać chociaż raz na 20dni (realnych). Gdzie?- Są wyznaczone miejsca na spacery, można pójść samemu albo w większej grupie.Oczywiście nie zapominając o poście." Przyszłam z Burkiem i Luką do lasu, spuściłam ich ze smyczy. Usiadłam na ławkę i obserwowałam zabawę psów."
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2015, 08:20:07 wysłana przez Nicola »

 


Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
cybersteam slimrpg ospzychlin szczurypustyni poradniki